Farní dítě

Autor: Václav Sedlář, publikováno dne: 08.05.2014 01:02:38
Farnost Frýdlant má od dubna 2009 nového člena, a to až z Ugandy!

Je jím devítiletý Fredrik Wasswa, kterého jsme díky příspěvkům našich farníků adoptovali „na dálku“.

Arcidiecézní charita Praha, která adopci na dálku zajišťuje, nám poslala profil dítěte:
  • Křestní jméno: Fredrick
  • Příjmení: Wasswa
  • Datum narození: 9-2-1998
  • Náboženství: katolík
  • Třída: P.3.
  • Oblíbený předmět: přírodní vědy
  • Práce, které dítě vykonává doma: mytí nádobí, nošení vody

Rodina:

Otec dítěte zemřel, matka se stará o tři děti a vydělává si prodejem přebytků ze zahrádky. Přes veškeré úsilí si vydělá jen velmi málo, proto není schopná starat se o domácnost a zároveň platit dětem školu. Potřebují pomoc, aby Fredrick mohl pokračovat ve studiu. Fredrick má dva sourozence - bratra Davida Sserubogo (16) a sestru Sofii Nakimbugwe (13).

Rodina Fredricka pěstuje kukuřici, fazole, banány, kasavu. Mají dvě kozy, prase a drůbež.

Krátký popis dítěte:

Fredrick by chtěl být učitelem. Je aktivní, chytrý a doma zodpovědný. Je vždy mezi deseti nejlepšími žáky ve třídě. Rád pomáhá mamince s domácími pracemi. Je velmi způsobný a poslušný. Velmi rád se na něco ptá a učí se novým věcem. Většinu svého volného času tráví stavěním domů z hlíny. Jeho nejoblíbenějšími jídly jsou kasava, rýže, maso. Je věřící a rád chodí do kostela.

Děkujeme farníkům za finanční dary i modlitby!